Stowarzyszenie Misjonarzy Świeckich

Czy w Niebie Będzie Las?
okladka1a (9 kB) okladka1a (9 kB)

Oskarżenie Nieśmiertelnego.
okladka2a (11 kB) okladka2a (11 kB)

Pozycje archiwalne


Oskarżenie Nieśmiertelnego -  pozycja archiwalna – niedostępna
Chcesz wziąść udział w oskarżeniu Prawdy? Będziesz świadczył za? Czy przeciw?
- Jak pani ma na imię? Dlaczego handlował pan w świątyni? Spotkała pani jedniego
z towarzyszy oskarżoneg? Czy postępowanie matki uważa pani za właściwe? Czy głodował pan podczas tych trzech lat spędzonych z oskarżonym?. Dlaczego matka oskarżonego wtrącała się wam do służby? Rozmawiał pan osobiście z Oskarżonym? Rzucili w panią kamieniami?
Oto niektóre pytania prokuratora i adwokata zadawane świadkom podczas oskarżenia.
Jak zachowaja się Ławnicy? Czy Sędziego przekona Zły?. A ty miał byś odwagę powiedzieć złemu - nie?

Czy w niebie będzie las? - pozycja archiwalna – niedostępna
To jedno z pytań jakie postawili autorce Pigmeje Baka. Kolejne dotyczę tego czy biali muszą przyjeżdżać i dawać im pieniądze? Co jest dla ludzi lasu najważniejsze w życiu? Na te pytania znajdziecie odpowiedź w tej pozycji.

On nas obroni - pozycja archiwalna – niedostępna
Misjonowanie to czas wypłynięcia na głębię. Misjonarz zostawia miejsce swego zamieszkania. Kiedy jednak odpłynie niedaleko, może oglądać się wstecz, bo ląd jest widoczny. Prawdziwa głębia jest daleko od brzegu. Tam człowiek jest niejako skazany na całkowite zaufanie Bogu.
Jak broni Mistrz tych którzy mu ufają? Odpowiedź pada w tej pozycjiKomba Wrócił - pozycja archiwalna – niedostępna
Zapraszam was na wspaniałą przygodę do Afryki. Jest to kontynent, na którym znajduje się 50 państw. Dzisiaj wybierzemy się do jednego z nich, do Kamerunu. Wśród wielu żyjących w Kamerunie plemion, najliczniejsze są plemiona z rodziny Bantu. Są tam również Pigmeje. Właśnie do nich wybieram się podczas wakacji. Mam nadzieję, ze spotkam tam przyjaciela i razem z nim opowiem wam o ich życiu.Ja jestem biedny - pozycja archiwalna – niedostępna
Ziemia ad gentes to szczególne miejsce szczególnej szczodrobliwości Boga dla jego robotników. Tu wypłaca cudami. Wprowadza cię w swoje działanie. Ten udział w jego życiu jest bardzo konkretny. Szanując twoją osobowość, z mistrzowskim kunsztem wymyślił dla ciebie drogę do nieba. Zna cię jak nikt i twoją największą słabość uczynił twórczą mocą. Zrobi dla ciebie wszystko, chociażby miał przez to po raz kolejny zadziwić cały świat.


Co będzie z Maryją? - pozycja archiwalna – niedostępna
„Obyśmy nigdy nie dojechali”- marzyłam w duchu. Może coś się stanie? Tak bardzo przydałby się cud. Co mam powiedzieć tym moim Pigmejom, kogo im przywożę? I po co? Cały czas zastanawiałam się w bólu. Dojechaliśmy do Betlejem. Moi przyjaciele powoli zaczęli wychodzić ze swoich domków. Zaskoczeni nieco gośćmi, obserwowali ich dokładnie wychodzących z samochodu. Pigmej doskonale potrafią rozpoznać moje zachowanie, toteż bez trudu rozumieli, iż nie jestem bardzo szczęśliwa. Powoli i bez entuzjazmu podchodzili do gości.
Zamówienia na dostępne publikacje prosimy składać drogą mailową na adres inkulturacja@poczta.onet.pl


powrót do strony
głównej